مرا بخاطر بسپار
رمزعبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
لطفا ایمیل یا نام کاربری خود را وارد کنید. شما یک لینک جهت ساختن رمزعبور جدید دریافت خواهید کرد.
لغو
روت فیلم دانلود رایگان فیلم و سریال

واکنش منتقدان به فیلم دیدنی جومانجی مرحله بعدی

دسامبر 19, 2019

واکنش منتقدان به فیلم دیدنی جومانجی مرحله بعدی

این فیلم با وجود انتظارات بالا نتوانست آنطور که باید نظر منتقدان را به خود جلب کند.

دنباله فیلم «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» (Jumanji: Welcome to the Jungle) تحت عنوان «جومانجی: مرحله بعدی» (Jumanji: The Next Level) جدیدترین اثر اکشن، ماجراجویانه و کمدی شرکت کلمبیا پیکچرز است که جیک کاسدان، کارگردان قسمت اول وظیفه کارگردانی آن را برعهده داشته است. دواین جانسون در نقش دکتر اسمولدر بریو استون، دنی دویتو در نقش ادی گیلپین، زکری زگگبی در نقش جوانی‌های اسمولدر بریو استون، جک بلک در نقش پروفسور شلدون اوبرون، سردریوس بلین، جک بلک در نقش فرانکلین فینبر، دنی گلاور در نقش میلو واکر، کارن گیلن در نقش رابی راوند هاوس، مورگان ترنر در نقش مارتا کاپلی و نیک جوناس در نقش جفرسون مک‌دان از جمله ستارگانی هستند که در این فیلم حضور داشته و به ایفای نقش می‌پردازند. این فیلم در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۲ آذر ۱۳۹۸) در سینماهای جهان به‌روی پرده رفت و تاکنون از میان ۳۴ نقد منتشر شده در وبسایت متاکریتیک امتیاز ۵۸ را به خود اختصاص داده است. طی خلاصه داستانی که از این فیلم منتشر شده، «جومانجی: مرحله بعدی» ماجراجویی مجدد همان گروه قبلی را روایت می‌کند. هنگامی که دوباره به جومانجی بازمی‌گردند تا یکی از اعضای گیر افتاده گروه‌شان را پیدا کنند، هیچ چیز آنطور که انتظار داشتند نیست. بازیکنان اینبار باید شجاعت بیشتری از خود نشان دهند و مسافتی طولانی از بیابان تا کوه‌های برفی را طی کرده و مناطق جدید این بازی را کشف کنند تا بتوانند به دنیای واقعی بازگردند. حال بیایید نگاهی به مهم‌ترین نقد‌های منتشر شده بیندازیم:

کارن هان از پولیگان: امتیاز ۸۶ از ۱۰۰

“«جومانجی: به جنگل خوش آمدید» نیازی به دنباله نداشت اما این دنباله سطح فیلم را بسیار بالا برد و متریال و عناصر جذابش، بازسازی‌های شکسته خورده قبلی را جبران کرد. «جومانجی: مرحله بعدی» باعث شد تا بازگشت به این جنگل به یک ماجراجویی دلهره‌آور و در عین حال جذاب تبدیل شود و تماشای چیزهای بیشتر این دنیا برای مخاطب راحت‌تر باشد.”

ریچارد روپر از مجله شیکاگو سان تایمز: امتیاز ۷۵ از ۱۰۰

“نیمه‌های اول «جومانجی: مرحله بعدی» صحنه‌های به شدت خنده‌دار بیشتری نسبت به قسمت اول دارد. اگر بخواهیم از جنبه مثبت به فیلم نگاه کنیم، آن عنصر روحی معنوی که در آخر داستان وارد ماجرا شد برایم جذاب و خوش‌آیند بود.”

کیتی والش از شیکاگو تریبون: امتیاز ۶۳ از ۱۰۰

“جذابیت و لذت این فیلم به جلوه‌های بصری یا حتی داستان نیست، بلکه به کل ماجرا، توانایی هر یک از کارکتر ها در انتقال احساسات است.”

جاسیتن چنگ از مجله لس آنجلس تایمز: امتیاز ۵۰ از ۱۰۰

“برای یک ساعت سرگرم‌ شدن، «جومانجی: مرحله بعدی» ایده بدی نیست اما برای دو ساعت تماشا کردن، واقعا افتضاح است.”

جیک کول از مجله اسلنت: امتیاز ۲۵ از ۱۰۰

“سکانس های فیلم هیچ وزن و هماهنگی ندارند. از همه بدتر شخصیت شرور بازی است که یک فاتح بی‌رحم است و هیچ عمقی ندارد. این شخصیت نماینده‌ای از تنبلی نویسنده در خلق یک کاکتر منفی جذاب و جدید است که در تلاش بود تا کارکتری جدید برای دنباله‌های عجولانه این مجموعه بسازد.”

در کل می‌توان گفت که منتقدان نظرات متفاوت زیادی داشتند. برخی ایفای نقش ستارگان این فیلم را مورد تحسین قرار دادند اما از آنطرف هم نقدهای زیادی نسبت به کارگردانی و فیلمنامه ضعیف این قسمت صورت گرفت. با توجه به نقدهای منتشر شده و نظر مخاطبان، در صورتی که این فیلم را با سلیقه خود مطابق می‌دانید، ما نیز تماشای آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید