مرا بخاطر بسپار
رمزعبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
لطفا ایمیل یا نام کاربری خود را وارد کنید. شما یک لینک جهت ساختن رمزعبور جدید دریافت خواهید کرد.
لغو
روت فیلم دانلود رایگان فیلم و سریال

واکنش منتقدان به فیلم مورد انتظار جواهرات تراش نخورده

دسامبر 19, 2019

واکنش منتقدان به فیلم مورد انتظار جواهرات تراش نخورده

جدیدترین اثر آدام سندلر توانست به خوبی نظر منتقدان را به خودش جلب کند.

«جواهرات تراش نخورده» (Uncut Gems) جدیدترین اثر درام، اسرارآمیز و کمدی کمپانی A24 Films است که وظیفه نویسندگی و کارگردانی آن برعهده جاشوا و بن سفدی بوده است.  آدام سندلر در نقش هاوارد رتنر، کویت گارنت در نقش خودش، ایدینا منزل در نقش دینا، لکیث استنفیلد در نقش دمانی، جولیا فاکس در نقش جولیا، اریک بوگوسیان در نقش آرنو، ویکند در نقش خودش، پالوما السسر در نقش کت، کیث ویلیامز ریچاردز در نقش فیل، جود هیرش در نقش گویی، مایک فراچسکا در نقش گری، نوآ فیشر در نقش مارسل و پام کلمنتیف در نقش لکسوز از جمله ستارگانی هستند که در این فیلم حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم در تاریخ ۳۰ اوت ۲۰۱۹ (۸ شهریور ۱۳۹۸) در جشنواره فیلم تلیوراید برای منتقدان جهانی به‌روی پرده رفت و تاکنون از میان ۳۲ نقد منتشر شده وبسایت متاکریتیک توانسته امتیاز بسیار خوب ۸۹ را به خود اختصاص دهد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است، هاوارد رتنر یک جواهرساز موفق در شهر نیویورک است که پس از موفقیت‌های مداوم‌اش، فرصتی برایش ایجاد می‌شود تا در شرط‌بندی‌های پرخطر شرکت کند و از این راه سود زیادی به دست آورد. حال هاوارد باید از یک طرف تعادلی که می‌خواهد را بین کار و خانواده‌اش ایجاد کند و از طرفی دیگر از دشمنانی که کارهایش برایش ایجاد کرده بودند، دوری کند و …. حال بیایید نگاهی به مهم‌ترین نقدهای منتشر شده از این فیلم بیندازیم:

رابی کالین از تلگراف: امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰

“جواهرات تراش نخورده دلهره‌آورترین فیلمی بود که در چند سال اخیر تماشا کرده‌ام. پس از پایان این فیلم دو ساعته، احساس می‌کردم از مچ پا در یک گودال تمساح آویزان شده بودم و همین اندازه ترس و دلهره داشتم.”

جاشوا راث کاف از وبسایت تایم اوت: امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰

“این اثر یک فیلم سینمایی جذاب است که با عشق و اهمیت و ریسک فوق‌العاده ساخته شده است. شما حتی با فکر کردن به این موضوع که این دو کارگردان تازه‌کار هستند احساس دلهره خواهید کرد.”

جاس لوئیس از وبسایت فیلم استیج: امتیاز ۹۱ از ۱۰۰

“هاوارد بسیار به واقعیت غلبه می‌کند؛ تا جایی که وقتی در نهایت واقعیت پیروز می‌شود، فوق‌العاده دردناک است.”

تاد مک‌کارتی از وبسایت هالیوود ریپورتر: امتیاز ۹۰ از ۱۰۰

“برادران سفدی و بازیگران فیلم آنقدر در عمق داستان فرو رفتند که رسما فیلم را وارد واقعیت کردند.”

پیتر دبروز از وبسایت ورایتی: امتیاز ۸۰ از ۱۰۰

“جواهرات تراش نخورده این حس را به تماشاچی انتقال می‌دهد که ۲ ساعت در ذهن یک فرد دیوانه و مجنون گیر افتاده‌ای و این ذهن مدام در حال چرخیدن است. البته که این موضوع بسیار هیجان‌انگیز و جذاب است.”

در مجموع می‌توان گفت که اکثر منتقدان کارگردانی و ایده خلاقانه برادران سفدی را تحسین کردند و آدام سندلر را به خاطر نقش‌آفرینی بی‌نظیرش ستایش کردند. همچنین نکته جالب اینجاست که در این مراسم فیلمبرداری داریوش خنجی، فیلمبردار ایرانی فرانسوی این فیلم نیز مورد تحسین قرار گرفت و نظر بسیاری از منتقدان و مخاطبان را جلب کرد. با توجه به نقدهای منتشر شده و نظر مخاطبان در صورتی که این فیلم را مطابق سلیقه خود می‌دانید، ما نیز تماشای آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید